УКРАЇНСЬКА РАСТАФАРІАНСЬКА ЦЕРКВА / UKRAINIAN RASTAPHARIAN CHURCH

fd276238890ff4fd4fd30b85b5b67400 - УКРАЇНСЬКА РАСТАФАРІАНСЬКА ЦЕРКВА / UKRAINIAN RASTAPHARIAN CHURCH

flag urc

Релігійна організація (громада) «Українська растафаріанська церква» — монотеїстична авраамічна релігія, що виникла в християнській культурі. З 2002 року у Харкові виникла громада послідовників растафаріанства.

Збори та служіння проходять за адресою: 61001, Україна, місто Харків, вулиця Юлія Чигирина №3. 

Скорочена довідка.

Растафаріанство — новітній релігійний рух, який вважає втіленням бога імператора Ефіопії Хайле Селассіє I-го, називаючи його Джа. Растафаріанство — монотеїстична авраамічна релігія, що виникла в християнській культурі на Ямайці на початку 20 століття. Растафаріанство не дуже організована релігія, більшість раста не вимагають участі в яких-небудь конфесіях, щоб таким чином підтримувати один одного і знайти віру і натхнення в собі, хоча деякі з них визначено в один з «Обитель Растафарі»; три найбільш відомих з них — це Nyahbinghi, Бобо Ашанті і Дванадцять колін Ізраїлевих. Назва Растафарі походить від імені останнього імператора Ефіопії Хайле Селассіє I, до коронації відомого як Рас Тефері Меконнин (Тафарі Макон). Растафарі вважають, що Хайле Селассіє I є втіленням Бога, якого растафарі називають Джа (скорочення від Jahovia).

Основні положення Віри

ДЖА Jahveh (Яхве) — згідно з Біблією, ім’я Бога-батька. Растамани називають його просто Джа. Растамани — православні, змішали Біблію і місцеві ефіопські оповіді в єдину віру. Африканські легенди розповідають про Джа-борця за свободу і мир, воїна-лева, великого і могутнього повелителя і захисника всіх тварин.
Хайле він же Джа Растафарай. Хайле Селассіє I-ий правив Ефіопією до 1975 року, проповідував ідеї ненасильницької боротьби за звільнення «не тільки розсіяних по світу ефіопів, але і взагалі людей, звірів, трав і інших форм життя». Його вважають земним втіленням бога Джа.
БОБ МАРЛІ. У 1963 році новим великим Рутманом  (пророком) растафаріанства став Боб Джа Марлі, лідер групи THE WAILERS. Його слова: «Відкрий очі і зазирни в себе. Ти задоволений тим, як ти живеш? Ми знаємо, куди йдемо, і знаємо, звідки прийшли: ми йдемо з Вавилона в країну своїх предків», — стали девізом растаманів усього світу.
Основа растафаріанства — ЛЮБОВ ДО БЛИЖНЬОГО!
Любов до ближнього і ворогам своїм — основна заповідь християнства розуміється багатьма Растафарі зовсім інакше. Що стосується першої частини заповіді (любов до ближнього), то під нею розуміється любов до своїх батьків, до членів громади, своїм друзям і взагалі до тих, хто вам є близькою людиною. А ось ворогів своїх Растафарі, як правило, не люблять. Оскільки ворог — це Вавилон, то з ним потрібно боротися а не любити його, як це намагаються робити християни. І немає нічого «гріховного», в тому, щоб знищити свого ворога, поки він не знищив вас. Під словом «знищити» мається на увазі духовна боротьба, а не фізичне знищення.
Вавилон вважають раста — це царство полону Духа зловісним пануванням мертвого життя. Прагматизм  у природному житті можливий у тварин, але не для Растамана. Рівновага світу складається з вічної боротьби божевільної і цнотливої Любові. Низовинні бажання, погані і бридкі думки — це не вписується в образ людини, створеною за подобою Бога. Це значно ближче до людини Вавилона, що знаходиться в круговерті життя і не поважає себе і свою гідність.
Растафаріані вважають, що світ лежить у злі, мало хто прийшов до себе і Бога. Растафарі розуміють, що природа Божественного полягає в безцінному дарі свободи кожній людині. Растамани випромінюють Джа-Задум і ведуть до чуда Джа-Любові.
Дух повинен прагнути чистоти. Основа – це свобода для усіх.
Мудрість складається із знань та життєвого досвіду. Таким чином, усі догми виростають у нас на очах, і ми, як можемо, оберігаємо їх.
Для Раста найвеличнішим проголошенням свободи совісті є християнське твердження «не судити, й не судимі будете». Адже вирок, винесений Растаманом, може бути застосованим і до нього самого. Растаман поважає будь-яку релігійну форму навіть в тих душах, які не прийнятні його розуму.
Растафаріанство стурбоване рушійною силою місії, а місія полягає в свободі для всіх. Растафаріані хочуть, щоб свобода була радістю для всіх, також раста повинні дати свободу всім, бо ніхто не може виключити свободу з нас.
Растаман не розлучається з думкою про те, як таке унікальне створіння в Світі, як людина, уживається в ньому з відвертим мерзотником. Будь-яка людина визначає свої гидоти по тій шкалі цінностей, яка йому щеплена і їм підтримується. Щоб краще себе бачити і розуміти, будь-яка людина мріє про мудрість. Растаман вважає, що знання коріння — це перший крок до мудрості.
Доброчесність за допомогою благодаті упевнено протистоїть злу. Растаман розуміє, що всякий поганий вчинок, допущений і здійснений без всякого внутрішнього протесту, гасить світло його живої і природньої душі та викидає його в зовнішні сутінки — у владу смерті.
Растафаріанство вважає, що ми щасливі, тому що вміємо сміятися. Сміх притаманний людині, це месія природного Відродження.
Джа прищеплює растаману мудрість, моральність, доброчесність.
Растаман живе в гармонії з собою та з природою Джа. А саме Джа про це не забуває. Людині від змія і від природи дістався інстинкт, тому легковажна людина легко може загинути.
Растаман вчиться жити по-новому, наука життя — це, перш за все, — наука моральної рівноваги.
Істотно відрізняється від християнства, як і від багатьох інших віросповідань, ставлення Растафарі до проповідей. Християнство та інші віросповідання вимагають від своїх послідовників постійної проповіді свого вчення, де б людина не перебувала. Саме через ці установки, втім, обґрунтованої Письмом, християни «хапають за комір» на вулиці зовсім незнайомих людей і починають їм говорити «Чи вірите ви, що Христос ваш особистий Спаситель і т.п.». Растафарі так не поступають. Згідно з їх вченням, щоб пізнати істину, людина повинна мати бажання пізнати її, і крім того на це повинна бути воля Джа. Якщо ж людині все одно, то і не варто витрачати даремно свій і його час, оскільки це безглуздо і не дасть ніякого результату. Якщо ж людина сама захоче дізнатися про Джа, він першим дасть вам про це знати.
Зазвичай вступ в будь-яку релігійну громаду проводиться за допомогою спеціального ритуалу посвяти, у християн це, наприклад хрещення. У Растафарі немає ніякого спеціального ритуалу посвяти, оскільки, як говорилося вище, головне — це бажання людини і воля Джа, а значить, в цьому ритуалі просто немає сенсу. Якщо людина хоче пізнати волю Джа, то Джа йому в цьому допоможе. Богослужіння проходять в крузі у вільній формі, читанням духовних книг іноді під музику стилю РЕГІ.   В одязі присутні червоні-жовто-зелені кольори. Свій вільний шлях до Бога — це є Раста. Чітко прийнятих обрядів немає, так як растафаріанство — це вільна релігія. Дух повинен прагнути чистоти. Основа — це свобода для усіх. На свята (ньябінгі) ритуальні зібрання мають за мету приблизити падіння Вавилону та принести свободу усім Растафарі. Під час Ньябінгі завжди горить вогнище, що символізує Джа та Світло його Істини. Також під час ньябінгі звучать ритуальні барабани.

Ньябінгі (свята)

Растафарі відзначають, як основні християнські свята, так і свої власні, властиві тільки релігії растафарі. Християнські свята відзначаються Растафарі тільки за православним календарем. У християнських святах використовуються православні молебні та власні, властиві для громади Української Растафаріанської церкви.
07 січня
Різдво Джа — Айсуса (різдво Христове). Як і у православній церкві відзначається 7 січня. Сенс свята такий же, як і у православних. Усі растафаріані вірять, що саме у цей день з’явився на світ Джа-Айсус  і радіють цій приємній події.
6 лютого
В цей день у 1945 році народився Роберт Неста Марлі. Земний герой Боб Марлі — під таким ім’ям він широко відомий у всьому світі, який прийняв стиль життя і філософію раста. Він став проповідником віри растафаріан і уподобався Рутману (гуру), наставнику, який проповідує завжди і всюди. Музика Марлі — це не просто музика, в якій дотримані всі стилістичні приписи, його пісні – це збірник благородних проповідей.
11 квітня
11 квітня растафаріані відзначають Пасху. У цей день відбулося воскресіння Джа-Айсуса. До цього Свята печуть булки, їдять фарбовані яйця і співають молитви до небес. Відзначається Пасха щороку в один і той же день — 11 квітня.
21 квітня
День вступу Його Імператорської Величності на землю Ямайки (Grounation Day) відзначається 21 квітня. У цей день у 1966 році Хайле Селассіє I-ший вступив на землю Ямайки. Метою приїзду Хайле Селассіє I-го на Ямайку була зустріч з лідерами місцевих растафаріанських громад. Цей день вважається днем початку поширення растафаріанства по усьому світу.
11 травня
11 травня день скорботи. У цей день 1981 року помер великий Рутман (гуру), легендарний музикант Боб Марлі.
6-7 липня
Ніч Вадада (Божественної Любові), гармонії та єднання з природою. В цю ніч на березі річки запалюється вогнище. Навколо стають растафарі, беруться за руки та звертаються до Джа, щоб отримати Вадада (Божественну Любов) та увійти у гармонію з природою. Відзначає тільки громада Української Растафаріанської церкви.
23 липня
Різдво Його Імператорської Величності Хайле Селассіє I-го. Він народився 23 липня 1892 року — в перший день астрологічного знаку Лева, що ще раз є підтвердженням його Божественної сутності (Лева від коліна Іудина).
6 серпня
Преображення Господнє. Відзначається 6 серпня. У цей день відзначається явище Джа-Айсуса у годині Божої Слави.
17 серпня
День Народження Маркуса Гарві — національного героя Ямайки, який народився на Ямайці в 1887 році.
22 серпня
Смерть Його Імператорської Величності Хайле Селассіє I-го. Сталося це 22 серпня 1975 року. Усі растафаріанці пам’ятають його і вірять, що Хайле Селассіє I-ший, після своєї смерті вознісся на небо.
11 вересня
Новий рік в Ефіопії. Усі растафаріані 11 вересня радіють та веселяться з приводу свята.
19 жовтня
День народження Пітера Тоша уродженця Уїнстон Хьюберт МакІнтош, який з’явився на світ 19 жовтня 1944 року в Грандж Хілл, Вестмореланд, Ямайка. Пітер Тош, колишній учасник групи Боба Марлі, один з тих, кого згадують щороку. Тош грав на гітарі, мелодиці, піаніно і органі. Велика частина його кар’єри була ускладнена сутичками з властями. У 1987 рік він був убитий трьома озброєними людьми у власному будинку. Протягом багатьох років пам’ять про нього жива, завдяки різноманітним подіям в його честь як на Ямайці, так і в Майямі.
2 листопада
2 листопада — день коронації Його Імператорської Величності Хайле Селассіє I-го.
Обітниця Назореїв.
Обітниця Назореїв — це те, що зовні відрізняє Растафарі від інших людей. Обітниця Назореїв є частиною культу Растафарі, культу, який детально описаний Біблією, котрого більшість Растафарі свято дотримуються. У Біблії цій обітниці присвячено кілька фраз. Наведемо їх:
Старий заповіт, Книга Числа. Глава 6. Вірш 5
Усі дні його посвячення на назіра бритва не торкнеться голови його; аж до виповнення днів, що посвятить Господеві, він буде святий, мусить запустити волосся голови своєї!
Старий заповіт, Книга Левит. Глава 19. Вірш 27
Не будете стригти волосся довкола голови вашої, і не будеш нищити краю бороди своєї.
Старий заповіт, Книга Левит. Глава 21. Вірш 5
Не зроблять вони лисини на голові своїй, і краю бороди своєї не підстрижуть, а на тілі своїм не наріжуть надрізів.
Помітна зовнішня риса Растафарі  — «дреди», — довгі локони, скручені в косиці, для сторонніх — це стало візитною карткою Растафарі. Відрощування Растафарі «дредів», це дотримання обітниці, крім того, Растафарі вважають, що довге волосся роблять їх непереможними, і це не випадково. «Дреди» нагадують собою левову гриву, а в Біблії лев вважається символом Божественної сили. Недарма багато пророцтв називають Хайле Селассіє I-го «Левом від коліна Іудина», підкреслюючи Божественну силу символу лева. Так само вважається, що «дреди» відкривають в людині здатності надчуттєвого пізнання і ясновидіння. Не дарма Біблія стверджує, що сила Самсона була укладена в його волоссі.
Кількість релігійних громад, що діють в Україні.
На даний час в Україні діють п’ять громад. У Харківській області це: м.Харків, вул.Чигирина №3; Харківській район, селище міського типу Бабаї, вул. Стадіонна №74; Дергачівській район, село Вільшани, вул.Центральна №55; Валкивський район, село Перекіп, вул.Суворова №5а; Київська область, Бориспільській район, м.Бориспіль, вул. Гришинська №62.
Структура
Громада фактично складається з Рутмана (духовний лідер та голова громади) та Рутсив (парафіян). Зі складу громади обираються Рутси на адміністративні та виборчі посади, як того вимагає діюче законодавство України.
Канонічне та організаційне підпорядкування.
Растафаріанство не дуже організована релігія, більшість раста не вимагають участі в яких-небудь конфесіях, щоб таким чином підтримувати один одного і знайти віру і натхнення в собі тому канонічного та організаційного підпорядкування не потрібно.
Священнослужителі, їх ієрархічна класифікація, порядок висвячення в сан, призначення чи обрання на духовну посаду.
У Растафарі немає ніякого спеціального ритуалу посвяти, оскільки, як говорилося вище, головне — це бажання людини і воля Джа, а значить, в цьому ритуалі просто немає сенсу. Якщо людина хоче пізнати волю Джа, то Джа йому в цьому допоможе.
Духовні навчальні заклади.
Растафаріанство — це вільна релігія. Відмітною властивістю релігії Раста є те, що вони не займаються наверненням у свою віру, тому що людина повинна відкрити в собі Джа самостійно. Як що, людині потрібна підтримка та порада, вона може звернутись до громади Раста.
Монастирі, їх значення в житті церкви (конфесії) та специфіка діяльності.
У Растафаріанстві монастирі не потрібні. Дух повинен прагнути чистоти. Основа – це свобода для усіх.
Місії, братства їх завдання.
Крім громади іншого не має.
Література: Кебра Нагаст. Біблія. Старий заповіт: Книга Буття, Книга Вихід, Книга Левит, Книга Числа, Книга Повторення Закону, Книга царів.
Підприємницька діяльність.
Підприємницька діяльність не ведеться.
Благодійницька діяльність.
Основа растафаріанства — ЛЮБОВ ДО БЛИЖНЬОГО! По можливості громада допомагає усім хто звертається за допомогою.
Зв’язки з одновірцями за кордоном.
З одновірцями спілкування за кордоном на даний час тільки в соціальних мережах. Інших контактів не має.
Становлення до інших віросповідань та невіруючих.
Для Раста найвеличнішим проголошенням свободи совісті є християнське твердження «не судити, та несудимі будете». Адже вирок, винесений Растаманом, може бути застосованим і до нього самого. Растаман поважає будь-яку релігійну форму навіть в тих душах, які не прийнятні його розуму.
Відношення до виконання військового обов’язку.
Служба у Збройних силах України — це особисте рішення кожного члена громади. Як що це потрібно, то кожен Раста повинен боротися зі злом Вавилона.
Кількісний склад членів релігійної громади.
У місті Харкові більшість громади росте постійно.
Чи входять до складу релігійної громади громадяни інших держав.
На даний час ні.
Хто являється керівником релігійної громади, його духовна освіта, духовний сан, коли і який навчальний заклад закінчив, ким висвячений, призначений чи обраний на духовну посаду. Громадянином якої країни він являється.
Блаженніший Рутман України (голова громади) Щепін Олександр Олександрович, громадянин України. Духовна освіта, духовний сан, спеціальна релігійна освіта, обряд висвячення та призначення растафаріанство не передбачає, про це сказано вище. Обраний на духовну посаду громадою.
Коли громада розпочала свою діяльність.
Перші члени Харківської громади почали збиратися у 2002 році у Харкові.
Участь місіонерів, проповідників зарубіжних релігійних центрів, організацій у діяльності релігійної громади.
Місіонери, проповідникі зарубіжних релігійних центрів та організацій поки не приймають участі у діяльності релігійної громади Харкова.

Оцените статью
Зелена екологічна партія України «Райдуга»
Добавить комментарий